Spalující touha (1999)

Odvážný poslední film Stanleyho Kubricka představuje mnoho věcí. Podmanivý psychologicko-sexuální příběh. Strašidelný sen. Strhující dobrodružství plné napjatého očekávání. Doktor William Harford se jedné osudné zimní noci pustí do erotického dobrodružství, jež ohrozí jeho manželství a dokonce může být polapen do zlověstné záhady jedné vraždy poté, co jeho žena přizná své sexuální touhy. Kubrick mistrnými tahy diriguje vývoj příběhu od strachu a pochybností k objevení sebe sama a usmíření.

Nicole Kidmanová a Tom Cruise hrají hlavní role manželského páru v posledním filmu Stanleyho Kubricka. Kubrick jej dokončil doslova v posledních dnech před svou smrtí (což je opředeno dohady o cizích zásazích do jeho konečné podoby, což však představitelé hlavních rolí kategoricky popírají). Hlavními hrdiny tohoto příběhu je manželská dvojice psychiatrů - v době natáčení filmu skutečných partnerů Toma Cruise a Nicol Kidmanové - kteří mají různé sexuání choutky, které ukájejí nejen spolu....

Tento film doslova otřásl celou filmovou planetou! Stanley Kubrick zemřel v době dokončování prvních střihových úprav - všichni zúčastnění tedy akceptují pouze tuto verzi jako konečnou.

 Oficiální stránka

Trailer 1
Trailer 2

Hrají:

Tom Cruise, Nicole Kidman, Madison Eginton, Jackie Sawiris, Sydney Pollack 

Scénář:

Stanley Kubrick, Frederic Raphael

Kamera:

Larry Smith

Zpět